Yaş Yönetimi Nedir?

+

Yaş yönetiminde amaç kişinin erken yaşlanmasına neden olan,yıpratıcı faktörlerin belirlenmesi ve önlemler alınmasıdır.

+

Erken yaşlanmayı önlemek üzere stresle başa çıkma yöntemleri üzerine verilecek tavsiyeler ile değiştiremediğimiz koşullar için uyum sağlama mekanizmaları geliştirmek diğer önemli bir basamaktır.

+

Aralıklarla yapılacak ozon kürleri toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Tazelendiğinizi hissedeceğiniz bu doğal tedavi yöntemi aynı zamanda yaş yönetiminde vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor.

+

Güneşten korunmanın önemi burada da karşımıza çıkıyor. Cilt yaşlanmasında en büyük faktör olan güneşten korunmanın erken yaşlarda başlanması gerektiğini unutmayın.!

+

Yedikleriniz sizi oluşturur felsefesinden hareketle kilonun optimumda tutulmasının yanında antioksidandan zengin, hücre yapısını bozan hızlı şekerlerden uzak, dengeli beslenme programları ile kişiye özel diyet programları yaş yönetiminde önemli yer tutuyor.

+

Yaşam tarzınıza uygun oranda yeterli sıvı alımı yaşlanmanıza neden olan toksinlerin atılımında yardımcıdır.

+

30'lu yaşlardaysanız artık mimik kullanımına bağlı kırşıklıklarınızı daha fazla farketmeye başlarsınız. Koruyucu uygulamalarda, artık klasikleşmiş bir yöntem olan botox bizim sağ kolumuz. Sizi kırışıklık ve yorgun görünümden korur. Cildin sıkılık ve parlaklığı için hastalarıma genellikle mevsim dönümlerinde nem verici, antioksidan içeriğe sahip mezoterapiler öneriyorum. Bunun yanında kış mevsimlerinde parlaklık veren ve canlandıran peeling uygulamaları yapıyoruz. Akne, kuruluk ya da yağlanma gibi problemler varsa, tıbbi cilt bakımları ve tedaviler, saç dökülmelerine yönelik önce nedenin araştırılıp gerekirse mezoterapi uygulamaları hastanın bir bütün olarak değerlendirilmesi açısından önem taşır.

+

40'lı yaşlarda cildinizde elastikiyet kaybını farketmeye başlarsınız. Cildinizdeki gevşemeler, ince kırışıklıklar aynaya baktığınızda sizi rahatsız etmeye başlar. Yaş yönetiminde amacımız antomi ile uyumlu doğal sonuçlar ortaya çıkarmaktır.

Yaş yönetimi felsefesinde önerdiğimiz dengeli beslenme, spor, yeterli uyku, stres yönetimi dışında 40’ lı yaşlarda elastikiyetini kaybetmeye başlayan cildimiz için kollajen sentezini uyaran işlemler öneriyoruz. PRP, mezolift, altın iğne radyofrekans, organik iplik uygulamaları gibi cildin iskeletini restore eden işlemler seçiyoruz. Bunun yanında yüzde sarkma ve yorgun ifade gözlemlenirse yüz üçgenini yukarı doğru yapılandırmak üzere bioexpander dediğimiz cildi hem nemlendiren hem volüm kazandırarak yukarı taşıyan dolgu uygulamaları yapabiliyoruz. 1yıl süre ile etkisini gösteren bu dolgu uygulamasını her yıl uygulayarak sarkmaları engelleyebiliyoruz. Periyodik olarak yaptığımız botox işlemi ile kırışıklıkların yerleşmesini önlüyoruz. Yüz yapısı ince ve yağ dokusu yeterli olmayan hastalarda bu işlem oldukça iyi sonuçlar veriyor. Yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişilerde ise organik iplik uygulamalar daha iyi sonuç veriyor.

Burada önemli olan muayenede cilt tipi, anatomik yapı ve ihtiyaçlar gözönünde bulundurularak en doğru tedavi şeklinin belirlenmesidir.

+

50'li yaşlarda elastikiyet kabına ek olarak cilde destek veren yağ dokusunda azalmalar farkedilmeye başlar. Yerçekiminin de etkisi ile yüz aşağı doğru yer değiştirmeye başlar. Bu durumda hem elastikiyeti geri kazandırmaya yönelik, hem de azalan yağ dokusunu yerine koymaya yönelik işlemleri tercih ediyoruz. Özellikle orta yüz bölgesinde yağ dokusunda azalma mevcut ise volüm kazandıran ve destek veren dolgu uygulamalarını tercih ediyoruz. Cildin elastikiyetini geri kazandırmak üzere altın iğne radyofrekans, dermaterapi,PRP, mezolift, organik iplik uygulamaları seçtiğimiz tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.

+

60 ve üzeri yaşlarda deride yaşla meydana gelen incelme belirgin hale gelir. Foto yaşlanmaya bağlı olarak yıllar içinde ciltte ton farklılıkları, güneşe bağlı oluşan lekeler, incelmiş deride daha belirgin hale gelmiş kılcal damarlar ön plana çıkar. Derideki incelmeyi ve homojen olmayan görünümü tedavi etmek üzere fraksiyonel lazer ile cilt yenileme işlemleri bu problemleri çözmeye yönelik tercihimizdir. Bunun yanında azalan yağ dokusunu yerine koyma amacıyla volüm amaçlı dolgu uygulamaları, periyodik olarak yapılacak cilt yenileme işlemleri cildin sıkılığının korunmasına yardımcı olur.


Etiketler : Yaş Yönetimi, Cilt Yenileme, Cilt Gençleştirme, Cilt Bakımı, Cilt Sıkılaştırma, İstanbul